פרלמנט נוער מדעי עירוני

למי מיועדת התוכנית?

מורים/ות, תלמידים/ות
שכבת גיל: תיכון
מגזר: כללי
סוג חינוך: חינוך רגיל

על התוכנית

הפרלמנט מתמקד בסוגיות חברתיות משפטיות ואתיות שעולות מתוך ההתמודדות של החברה שלנו עם התפתחויות מדעיות ו/או וטכנולוגיות. מדי שנה נבחר נושא, בתפר שבין מדע וחברה, לדוגמה : בתחום הרפואה, הגנטיקה, משבר האקלים, תזונה בריאה, המדיה, ועוד. נציגות ,תלמידים מכל התיכונים במערב העיר מוזמנת להשתתף בפרלמנט.

התלמידים מתחלקים לוועדות הנוגעות כל אחת בהיבט והתמקדות אחרת בנושא הנבחר. דרך העבודה של התלמידים בפרלמנט דומה לדרך עבודתה של וועדה בכנסת: בהנחיה של סטודנט תואר שלישי מומחה בתחום התלמידים לומדים את נושא הוועדה שלהם, נחשפים לסוגיות המרכזיות באותו נושא ופוגשים מומחים מתחומי הידע, המשפט והאתיקה, אליהם הם מפנים שאלות. בעקבות הידע שרוכשים, התלמידים דנים בצורה עניינית בסוגיות מורכבות. חברי כל וועדה מגבשים את עמדתם ומנסחים המלצות אותם מציגים בפני מליאת הפרלמנט ואורחים נוספים.

הפרלמנט מיועד לתלמידים מכיתות י' שיש להם עניין להתעמק בנושא, להציע מהלכים אופרטיביים ולהשפיע על מקבלי החלטות. הפרלמנט נמשך 3-4 ימים והוא מופעל על יד מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד.

מה מקבלים

בית ספר שמצטרף לתכנית שולח נציגות של 4-5 תלמידים שמקבלים שעצמם נהנים מן הפעילות ובהמשך הופכים להיות שגרירים לאותן סוגיות בבתי הספר שלהם

מה נדרש מהמשתתפים?

אין עלויות מלבד בחירת מורה שמלווה את התלמידים (בחירה, תיאום, לוגיסטיקה) מול צוות המוזיאון.

לפרטים נוספים

חמוטל לוטן
הרשמה פעילה

משתתפים בתוכנית

תיכונים ממערב העיר